Dzień Emotikona

„Jestem radosny, jestem zły” – świat emocji przedszkolaków.

Świat przedszkolaków pełen jest różnorodnych przeżyć. Dzieci przechodzą w tym okresie intensywny rozwój emocjonalny. Zajęcia o emocjach, które odbyły się 19 września pod hasłem „Dzień emotikonki”, miały na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego oraz rozwijanie integracji emocjonalnej. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje, rozwijały wrażliwość emocjonalną i empatię, nabywały umiejętności wyrażania i rozładowywania emocji w sposób akceptowany społecznie a tym samym lepiej funkcjonować w grupie rówieśniczej. Niezbędny do realizacji tych celów był materiał pomocniczy: buźki (emotikony) przedstawiające różne emocje. Wiersz pt. „Złośnik”  Krzysztofa Roguskiego uświadomił, że złość podobnie jak inne nieprzyjemne lub trudne emocje są naturalne, więc możemy je czuć i wyrażać, ale w taki sposób aby nie szkodzić innym. Na podsumowanie tego tematu dzieci wykonały opaski z emotkami.

2023_dzien_emotikony_stempel.png

grupa 0A