kodowanie_grudzien_logo_1.jpg
kodowanie_grudzien_logo_2.jpg

Mimo nauki zdalnej w wielu klasach w ten
przedświąteczno-mikołajkowy czas my nadal kodujemy.

kodowanie_grudzien_logo_3.jpg

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się nam ze świętami, Mikołajem, prezentami
… W szkole również na wielu przedmiotach poruszamy tę tematykę. Zaproponowaliśmy dzieciom sprawdzone i ulubione zadania, ciekawe i atrakcyjne zabawy, gry, ćwiczenia.

Każdy znalazł coś dla siebie, były pomysły na aktywności, które przybliżają naszym uczniom świąteczne symbole, tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia poprzez proste aktywności z kodowaniem: świąteczne obrazki do odkodowania i zakodowania, quizy
o świętach, odczytywanie kodu z planszy literowej, odczytywanie wyrazu zakodowanego poprzez ukryte symbole. Przygotowane karty pracy okazały się dla dzieci atrakcyjne,  zmotywowały je do twórczej pracy, a przy okazji rozwinęły logiczne myślenie, orientację przestrzenną i utrwaliły wiedzę na temat tradycji świątecznych.

kodowanie_grudzien_logo_4.jpg

Uczniowie w ciągu tych trzech miesięcy pokazali, że potrafią być kreatywni, twórczy i aktywni. A my jako entuzjastki nowoczesnych technologii i kodowania staramy się, aby wplatać takie metody pracy w codziennych zajęciach.

Grudzień jest to miesiąc, który również kojarzy się z wspólnym czasem spędzonym z bliskimi. Świąteczne kodowanie miało również zachęcić dzieci do zabawy w kodowanie wspólnie z bliskimi
w rodzinnym gronie.

kodowanie_grudzien_logo_5.jpg

Myślę, że w tym miesiącu wszyscy poczuliśmy
zakodowaną magię świąt!

A oto nasi Mistrzowie Miesiąca:
kodowanie_grudzien_mikolaj.jpg

mistrz_kodowania_grudzień.jpg

A po świętach?

My oczywiście nie przestajemy kodować 😊

Rozpoczęła się mroźna pora roku, więc w styczniu – zakodowana zima.

„My się zimy nie boimy!”

Kto tym razem zostanie mistrzem?

kodowanie_grudzien_pytajnik.jpg

Anna Rachwał