Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie

Opowiesci_dla_dzieci_logo.jpg

UWIERZ W SIEBIE

Brak wiary w siebie rzutuje na całym dorosłym życiu.

Niepewność, kompleksy, niepodejmowanie działań i brak aktywności – te symptomy pojawiające się w dziecińskie rzutują na całe późniejsze, dorosłe życie. Pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości naszych dzieci to jedno z ważniejszych zadań rodziców. Na szczęście są takie książki, które nam w tym pomogą. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” Alex Rovira i Frances Miralles od Wydawnictwa Czarna Owca to piękna książka zarówno pod względem treści, jak i ilustracji, które wykonała Raquel Diaz Reguera.

Bajkoterapia i siła narracji
     Pięknie zdobione wydanie, w twardej oprawie, kryje w sobie magiczną moc, moc słowa. W środku znajdziemy całkiem spory zbiór bajek, które nie są jedynie tkliwymi historyjkami, ale mają dzieci również wiele nauczyć. Każda z nich skupia się wokół konkretnego tematu z zakresu psychologii i rozwoju. Szczególnie przypadła mi do gustu opowieść o pewnym strzelcu. Chłopiec strzela z łuku. Gdy przyjeżdżają wysłannicy z królestwa, są pod wrażeniem, ponieważ każda strzała tkwi dokładnie w środku tarczy. Jak on to robi? Okazuje się, że najpierw strzela, a potem rysuje tarcze. Dziadek uczył go strzelać, ale nie wychodziło mu to za dobrze. Postawił zatem na kreatywność i wyobraźnię, z myślą, że kiedyś rzeczywiście uda mu się trafić w sam środek tarczy. Piękna, wzruszająca i pouczająca historia, skupiająca się na tym, jak wielką siłę ma nasza wyobraźnia i jak zawsze można sobie dodać skrzydeł.

Wskazówki psychologiczne
     Po każdej bajce mamy bardzo ciekawe podsumowanie, które skupia się na przykład na emocjach, problemach i asertywności czy poczuciu własnej wartości. Dzięki temu dziecko otrzymuje nie tylko opowieść do interpretacji, ale także komentarz, który pozwala pójść w odpowiednim kierunku.

Must have w rodzinnej bibliotece
     „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to cudowna książka, którą warto mieć w swojej domowej bibliotece. Mnie urzekła i na pewno będziemy ją często czytać z moją córką. Gdy tylko ją otworzycie, zakochacie się w tych ilustracjach, a potem w mądrych słowach.