Dzień wody 2024

DZIEŃ WODY 2024

W piątek 22 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Jako powód podano fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Od poniedziałku 18 marca 2024 na lekcjach biologii, chemii, geografii i przyrody przedstawiane były uczniom informacje na temat wody (budowa, właściwości, zasoby, krążenie). Na korytarzach szkolnych prezentowane były informacje związane z wodą i świętem.

Klasy szóste w budynku szkoły przy ul. Wojciechowskiego uczestniczyły w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność turnieju. Rozwiązywano zadania o wodzie, uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy oraz w konkurencjach sprawnościowych. Turniej wygrała klasa 6b. Serdecznie gratulujemy! Nagrodą była oczywiście... dobra woda. :))

Klasy czwarte na lekcjach przyrody i klasy piąte na lekcjach biologii rozwiązywały quiz o wodzie. Uczniowie z tych klasy przygotowali indywidualnie przepiękne plakaty z informacjami na temat wody, które zostały rozwieszone na terenie szkoły na ul. Złotowskiej. Klasy 4a, 4b i 4d utworzyły na boisku szkolnym ogromny, „żywy” napis WODA.

Zespół przyrodniczy i ds. promocji zdrowia