Jeszcze w zielone gramy

Stowarzyszenie Zdrowo na Sportowo przeprowadziło w listopadzie w naszej szkole zawody sportowe dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz Przedszkola Stonoga. Projekt „Jeszcze w zielone gramy” to część sportowa oraz wspólne sadzenie roślin, które są jedną z nagród dla młodych sportowców. My wybraliśmy piękne hortensje, które wiosną i latem będą cieszyły oczy uczniów i rodziców naszej szkoły. W ramach części sportowej dzieci wykonały wspólna rozgrzewkę oraz przeszły kilkanaście stacji tematycznych, w których mogły sprawdzić się w przeróżnych dyscyplinach sportowych (od gimnastyki, poprzez łucznictwo do gier zespołowych). Po ukończeniu zawodów każdy uczestnik otrzymał medal, wodę oraz drobną przekąskę. Nagrodami w zmaganiach (poza prawdziwymi) roślinami były drewniane drzewa, które dzieci samodzielnie ozdabiały w ramach prac plastycznych.

Projekt „Jeszcze w zielone gramy” współfinansowany jest ze środków Pomorza Zachodniego, przy udziale Koszalińskiej Agencji Rozwoju regionalnego S. A. w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2014. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Zdrowo na Sportowo.

Emila Spunda

#społecznik #KARRSA #PomorzeZachodnie