Dzień jabłka 2023

DZIEŃ JABŁKA 2023 2023_dzien_jablka-logo.png
     W piątek 27 października w klas 1-3 oraz w poniedziałek 30 października w klasach 4-8 przeprowadziliśmy w naszej szkole DZIEŃ JABŁKA. Była to prezentacja różnych sposobów wykorzystania jabłek w codziennej diecie człowieka połączona z możliwością degustacji. Każda klasa przygotowała swoje stoisko (jesienną dekorację, informacje o walorach odżywczych jabłek oraz różne produkty, których głównym składnikiem były jabłka). Na przerwach uczniowie mogli obejrzeć wystawy produktów oraz spróbować różnych wyrobów. Wspólnie przygotowane przez Rodziców i ich Dzieci specjały (ciasta, ciasteczka, rogaliki, bułeczki, soki, kompoty, desery, musy, naleśniki, lizaki z jabłek, chipsy cieszyły oczy i podniebienia uczestników imprezy. Bogactwo stołów robiło na wszystkich ogromne wrażenie! Można było także podzielić się pomysłami na ciekawe rozwiązania kulinarne z wykorzystaniem jabłek, pobrać lub wymienić się oryginalnymi przepisami. Korytarze szkoły udekorowane zostały gazetkami ukazującymi walory odżywcze jabłek. Dzięki pomocy Pani Anny Sokołowskiej - naszej nauczycielki plastyki - mieliśmy piękne, artystyczne dekoracje. Nauczycielka matematyki Pani Katarzyna Dydymska przygotowała, specjalnie z tej okazji, zestawy zadań, w których królowały jabłka.  Nie zabrakło także śpiewu piosenek o jabłuszkach na lekcjach muzyki, które prowadziła Pani Monika Janerka – Miszczuk. W tygodniu poprzedającym imprezę na lekcjach przyrody, biologii i chemii przedstawialiśmy prezentację mulimedialną o jabłach.

Mamy nadzieję, że podnieśliśmy znacząco poziom wiadomości i umiejętności edukacyjnych z tego zakresu oraz stworzyliśmy okazję do wyrobienia prozdrowotnych nawyków i postaw.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Wychowawcom.
Nasze wspólne działanie pozwoliło na realizację tego projektu z takim sukcesem. Brawo!

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia