Niesłyszący są wśród nas!

„Zadaj sobie trud, żeby poznać ich świat”.

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego.
Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia ludzi niesłyszących.

W dniu dzisiejszym nasze pociechy uczestniczyły w zajęciach z języka migowego, prowadzonego przez tłumaczkę Panią Ilonę Tomczyk, tegoż języka, który wykłada i prowadzi zajęcia ze studentami niedosłyszącymi na Politechnice Morskiej.

Dzieci z ogromną ciekawością słuchały i nabywały wiedzę i umiejętności o języku migowym. Dzisiaj dzieci poznały kolory, dni tygodnia, pory roku i bliskie im słowa ( mama, tata, kocham itp.) w języku migowym.
Za niedługo odbędą się następne zajęcia, na które nasze dzieci już zaprosiły  Panią Ilonę.