Poszukiwacze skarbów jesieni

Korzystając ze słonecznej jesiennej pogody w środę 11 października dzieci wraz  ze swoimi paniami, wybrały się na spacer uliczkami osiedla. Głównym celem spaceru była bezpośrednia obserwacja przyrody, roślin i owadów, uwrażliwienie na piękno jesiennego krajobrazu, jak również sprawdzenie czy „ Pani Jesień już do nas zawitała”.

Spacer umożliwił dzieciom poznanie krzewów, których owoce są pożywieniem dla ptaków zimujących w Polsce. Bogactwo kwiatów jesiennych, bytujących w przydomowych ogródkach, uświadomiły, że kolory jesieni, to barwy niepowtarzalne i budzące wiele pozytywnych emocji. Dzieci do szkoły wróciły zmęczone, ale pełne wrażeń poszerzyły wiadomości i wzbogaciły słownictwo, nazwy owoców, kwiatów, kolorów ( ognik szkarłatny).

2023_poszukiwacze_skarbow_jesieni_logo.png