Code Week 2021

codeweek_start_logo.jpg

Code Week 2021
Europejski Tydzień Kodowania

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania…w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń… z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”.

CodeWeek, to również pozytywny wyścig krajów europejskich o palmę pierwszeństwa w liczbie dodanych wydarzeń. W tamtym roku Polska zdobyła pierwsze miejsce…a w tym?

W tym roku również kilka klas z naszej Siódemki wzięło udział w tej inicjatywie. My również dołączyliśmy do miliona uczestników, zainspirowaliśmy rozwój kodowania, myślenia logicznego, by rozwijać nowe pomysły.

codeweek_logo2.jpgUczniowie klas:

1a, 1b, 1c, 2f, 3g

wraz z wychowawcami zorganizowali własne wydarzenia, wzięli udział w różnych ciekawych aktywnościach.

Uczniowie dzielnie stawiali pierwsze kroki z kodowaniem i programowaniem. Rozwijali swoje umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób.

Zabawy dotyczyły m.in. odszyfrowywania haseł ukrytych pod symbolami, kodowania tras za pomocą kolorów i strzałek, układania sekwencji kolorystycznych z kubeczków i klocków, tworzenia zakodowanych obrazków, kodowania drogi dla kropki i projektowania rysunku, zabawy w robota i nauka wydawania komend. Dzieci rozwiązywały łamigłówki, układały sudoku, puzzle. Klasy prowadziły rozgrywki zespołowe, w których gracze współpracowali ze sobą.

Wykorzystując matę do kodowania dzieci grały w gry planszowe. Podczas gry ćwiczyły umiejętność przeliczania, dodawania i odejmowania. Na wirtualnej macie kodowały napisy, utrwalały tabliczkę mnożenia w inny, ciekawy sposób. Realizowały zadania z kodowania „My się zimy nie boimy” – algorytmy jesiennych przetworów.

Aktywności dotyczyły również wykonywania zadań w Scratchu Juniorze – aplikacji wspierającej naukę kodowania.

Uczniowie dzięki tym aktywnościom współpracowali w grupie, wykazywali się dużą kreatywnością, zaangażowaniem, rozwijali kompetencje społeczne.

I tak minęły dwa tygodnie kodowania!
Ale to nie koniec, my będziemy kodować dalej!

Okazuję się, że świat programowania jest dla każdego, niezależnie od wieku, poprzez zabawę może być inspiracją na przyszłość.

Ta przygoda okazała się świetną, kreatywną zabawą, wszyscy byli bardzo zaangażowani i zapewne będziemy jeszcze wracać do tego typu aktywności.

Uczniowie po skończonym cyklu zdobyli certyfikaty 😊

codeweek_logo4.jpg