Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

W drugiej połowie lutego uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez p.Anię Tytonik, naszą Bibliotekarkę, na uroczyste Pasowanie na Czytelnika.

W wyznaczonym terminie każda z klas pojawiła się w bibliotece szkolnej. Część ubrała się odświętnie w stroje galowe, a inni przebrali się za postacie ze znanych bajek.

Podczas pierwszej wizyty w bibliotece p.Ania zapoznała dzieci z zasadami tam panującymi, oprowadziła po każdym zakątku tego magicznego miejsca i opowiedziała historię związaną z pasowaniem. Uczniowie natomiast musieli wykazać się wiedzą na temat szanowania książek.

Gdy nastąpiła uroczysta chwila, dzieci razem wyrecytowały przyrzeczenie:

„ My uczniowie pierwszej klasy
  uroczyście przyrzekamy,
  że będziemy kochać książki,
  krzywdy zrobić im nie damy.”

Następnie p.Bibliotekarka za pomocą drewnianego miecza dokonała pasowania każdego z osobna.

Od tego momentu pierwszoklasiści w pełni mogą korzystać z biblioteki szkolnej.

Małgorzata Hełmecka-Malarz