Tydzień ekologiczny

tydzien_ekologiczny-logo.jpg

W piątek 22 kwietnia rozpoczęliśmy Tydzień Ekologiczny w ramach projektu JESTEM EKO – PRZYJACIELEM. Projekt był przeznaczony dla klas edukacji wczesnoszkolnej i klas zerowych. Uczniowie licznie i ochoczo wzięli udział w grach i zabawach ekologicznych.
  • Na dobry początek około 60 osób wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie ekologiczno – przyrodniczym EDI.
  • Gra terenowa wymagała zaangażowania i współpracy, uczniowie rozwiązywali zagadki przyrodnicze, rysowali kolorową kredą eko – rysunki, pisali list w imieniu dowolnie wybranego drzewa.
  • W korytarzu edukacji wczesnoszkolnej stanęła piękna eko–fotobudka. Było sporo zabawy przy fotkach klasowych, grupowych i pojedynczych.
  • Wykonywaliśmy również eko–zabawki, eko–stroje, przepyszne eko–kanapki i eko–soki.
  • Na ścianach zawisły ekologiczne plakaty i eko–Picasso.
  • W Sali 41 czekały na uczniów klocki do ekologicznego kodowania na macie.
Wszystkie zadania w dowolnej kolejności zostały wykonane z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Projekt zakończyliśmy spotkaniem na auli szkolnej, wszyscy młodzi EKO – PRZYJACIELE otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Pana Dyrektora. Z dyplomami w ręku i uśmiechami na twarzach, wszyscy zaśpiewali piosenkę „ Ziemia to wyspa zielona”.
Z niecierpliwością wszyscy czekamy na projekt w przyszłym roku szkolnym.

tydzien_ekologiczny-planetka.jpg
Monika Werra