TYDZIEŃ PATRONKI SZKOŁY - HELENY RASZKI

w edukacji wczesnoszkolnej
Helena Raszka Patronka SP7.jpg
     W dniach 21-25 marca odbył się w naszej szkole Tydzień Patronki, którego celem było przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości wybitnej szczecińskiej poetki, a zarazem patronki naszej szkoły – Heleny Raszki.
     Tydzień rozpoczął się zabawami wiosennymi podczas pierwszego dnia wiosny i Festiwalem Wiosennych Kapeluszy.
     Klasy edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami były zaangażowane w przygotowanie różnorodnych gier, zabaw oraz udekorowanie szkoły.
     Warto było poświęcić chwilę na spacer szkolnymi korytarzami, przeczytanie informacji o patronce oraz obejrzenie zdjęć i ilustracji.
      Uczniowie klas młodszych aktywnie uczestniczyli w Dniach Patronki na różnych przedmiotach.
book_logo.jpg

A co wydarzyło się w tym szczególnym tygodniu?

book_kropka.jpg Uczniowie poznali pojęcie „patron” oraz postać Heleny Raszki oglądając prezentację multimedialną.

book_kropka.jpg Wzięli udział w lekcji przygotowanej przez klasę 5d i p. Joannę Kaczmarek w gabinecie Heleny Raszki: „starsi-młodszym”. Wysłuchali poezji naszej patronki w wykonaniu uczniów klasy 5d, rozmawiali o jej życiu, tematyce wierszy oraz wykonali kartę pracy do wiersza „W lesie”.

book_kropka.jpg Podczas zajęć komputerowych uczniowie rozkodowali za pomocą strzałek kartę pracy dotyczącą naszej poetki oraz wykonali zadanie na macie edukacyjnej polegające na ułożeniu klocków tworzących plakat z logo szkoły nawiązujący do sylwetki naszej patronki i jej wierszy.

book_kropka.jpg Po obejrzeniu prezentacji, która przybliżyła dzieciom sylwetkę H. Raszki wspólnie wykonaliśmy quiz o naszej szkole i naszej patronce w aplikacji Wordwall.

book_kropka.jpg Na zajęciach plastyczno-technicznych uczniowie wykonali projekt lapbooka „Twórczość Heleny Raszki”.

Podczas Tygodnia Patrona korytarze szkoły zdobiły liczne wystawy prac konkursowych i okolicznościowych oraz gazetki ścienne w salach lekcyjnych.
    W ostatni dzień wykonaliśmy wspólne zdjęcie pamiątkowe przy portrecie H. Raszki na korytarzu szkolnym.