Zabawy ze Scratchem

Zabawy_ze_Scratchem_Logo1.jpg

W środę 27 kwietnia kilka klas edukacji wczesnoszkolnej wzięło udział w interaktywnych i kreatywnych zajęciach kodowania i programowania SCRATCH DOBRY.
Dzieci wyruszyły w podróż po świecie pomarańczowego kota wykonując zadania w programie Scratch.
     Karty pracy były przygotowane w j. polskim i j. ukraińskim
Krzysztof Jaworski wraz z Kotem Scratchem oprowadził nas po jego świecie, zapewniając dawkę dobrej energii i poczucia humoru.
    Dzieci bardzo zaangażowały się w naukę podstaw programowania wykazując się ogromnym zainteresowaniem, pomysłowością i kreatywnością.

Motywem przewodnim zajęć był uśmiech smiley

​​​​​​​Zabawy_ze_Scratchem_Logo2.jpg

17 i 18 maja po raz kolejny świętowaliśmy wspólnie z innymi szkołami w całej Polsce 15 urodziny Kota Scratcha.
    Poznawaliśmy, tworzyliśmy, rozmawialiśmy o emocjach, a w ramach prezentu urodzinowego, zabraliśmy pomarańczowego kota do wyjątkowych miejsc.
    Wykonaliśmy swoje projekty i umieściliśmy je w Urodzinowym Studio Kota.

W maju każde pomarańczowe serce bije szybciej, bo #Scratch obchodzi swoje święto.
15. urodziny tego wspaniałego kota to wyjątkowe wydarzenie dla uczniów SP pod trzema głównymi hasłami:
  • Poznajemy się

• Kreatywność

• Empatia

Jednego dnia Krzysztof Jaworski poprowadził aż trzy zajęcia online, każde poświęcone jednemu z wyżej wymienionych tematów surprise

18 maja wzięliśmy udział w warsztatach podstaw programowania dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej – pomarańczowy kot wprowadził nas w arkana sztuki scratchowania!

Podczas spotkania wykonywaliśmy specjalne kartki i instrukcje do stworzenia wyjątkowych projektów w Scratchu.
Dziękujemy za wszystkie spotkania, za zaangażowanie, dzielenie się pomysłami i piękne wspólne imprezy urodzinowe! heart

Chętnie weźmiemy udział w Urodzinach Kota Scratcha za rok!
Nie może nas tam zabraknąć!

Zabawy_ze_Scratchem_Logo3.jpg​​​​​​​