Inspirujące spotkanie

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE

Nie tak dawno, 4 marca 2022 roku, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole córkę naszej patronki - p. Bożenę Krzanowską. W związku ze zbliżającym się świętem, które obchodzimy w marcu, szkolne koło teatralne postanowiło nakręcić film o Helenie Raszce, który ukazywał nie tylko jej twórczość, ale także historię szkoły.
     Postanowiliśmy wzbogacić nasz twórczy materiał o wywiad, który przeprowadziły z naszym gościem uczennice klasy 6d. Na filmie zostały utrwalone najważniejsze informacje i odpowiedzi na pytania, których udzieliła p. Bożena. Mieliśmy możliwość dowiedzieć się jaki okres związany z dzieciństwem p. Bożena wspomina najmilej, jakie relacje łączyły ją z mamą oraz jak powstawały utwory najpopularniejszej szczecińskiej poetki. Podczas tego spotkania, na którym obecny była także Pan Dyrektor Przemysław Krześlak, mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć najnowszą książkę o poetce, która ukaże się już wkrótce oraz poznać historię niezliczonych pamiątek, które z ogromnym pietyzmem przechowywane są przez córkę p. Heleny.
     Spotkanie było niezwykle emocjonujące i inspirujące, ponieważ swoimi wspomnieniami p. Bożena pobudziła nas do kolejnych działań. Ogromnym wyzwaniem byłoby spisanie i udostępnienie opowieści poetki, które zostały utrwalone na taśmie, czy wystawa obrazów p. Bożeny połączona z twórczością poetki.

A. Kubera, E. Jaz