Spacer który uczy

spacer_ktory_uczy-logo.jpg

Zachęcamy do spaceru, który uczy.

12 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 7d ze Szkolnego Koła Ciekawa Biologia (Aleksandra, Julia, Milena, Klara, Kornelia, Jakub, Michał, Szymon)  pod opieka Joanny Możdżyńskiej uczestniczyli w zajęciach terenowych na ścieżce botanicznej Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Na wyznaczonym szklaku można poznać ciekawe, rzadkie gatunki drzew i krzewów. Wśród nich zobaczycie pochodzące z różnych stron świata odmiany świerków, sosen, dębów, jodeł, różaneczników, ostrokrzewów. Nam  najciekawszy wydawał się okaz miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba L.). Jest on jednym z nielicznych przedstawicieli roślin nagozalążkowych, które mają spłaszczone, opadające na zimę liście (nie przekształcone w szpilki).

Na ścieżce czekają na Was 33 stacje z tablicami informacyjnymi przedstawiającymi opisy drzew i krzewów. Zachęcamy do takiej formy zdobywania wiedzy.